Tekuté tapety Colortap jsou jeden ze způsobů, jak oživit interiér domu, bytu či kanceláře.
Co víme o tekutých tapetách
Mnoho barevných variací – na výběr je velké množství různých barev a vzorů, světlejší, tmavší, jemnější a zrnitější, máte k dispozici i vzorkovníky v podobě fotografií, případně je možné za určitých okolností vidět aplikované tapety přímo na nějakém zkušebním povrchu. Při jejich výběru nespěchejte, udělejte si čas na důkladné prostudování nabídek a především pamatujte na to, že čím bude tmavší odstín, tím více světla vám to z místnosti ukrojí.
Jednoduše se nanáší a výsledek stojí za to – papírové tapety získaly mezi lidmi oblibu hlavně díky krásným vzorům, které na stěnách mohou vytvořit zajímavé prostředí, můžete si toho povšimnout třeba v některém zámeckém interiéru, např. na zámku Lednice. Nevýhodou papírových tapet je ovšem viditelný spoj, zpravidla si jej povšimnete tam, kde nejsou tapety přesně přitisknuté k sobě, nebo kde trochu vedle sebe „ujíždí“ vzorek. To se u tekutých tapet nestane, ty se nanáší podobně jako tmel nebo štuk v souvislé vrstvě, kde nejsou žádné spoje. Když jste šikovní, bude celá stěna souvislá, s rovnoměrným povrchem.
Dají se snadno opravit – když vám malé dítě začne malovat po papírových tapetách pastelkou, nebo nějakým ostřejším předmětem (třeba hranou dílku ze stavebnice) papírovou či vinylovou tapetu roztrhne, může být za určitých okolností tento defekt vidět. Nemusí se vám zkrátka podařit jej zcela zahladit či zakrýt. U tekutých tapet je to jednodušší, různé rýhy, škrábance a všelijak poškozené povrchy lze plastovou stěrkou opravit, podmínkou ovšem je mít v záloze pro tyto případy uschovanou část původního materiálu tekutých tapet. Provede se to tak, že se povrch postříká vodou (rozprašovačem), vyčká se zhruba tři čtvrtě hodiny, než tapety vodu nasaje, a pak se na místo nanese nová vrstva.